הם יש סמליות בשם ששרון בחר למפלגתו החדשה?

בעבר, הלא רחוק, שרון נהג לפי אחד מהסמלים החשובים של הפלמ"ח ואחריו של צה"ל – קריאת המפקדים "אחרי", כשהמפקד בראש מול האש, ואחריו נוהים כל פקודיו. המפקד הוא המסתכן ראשון והוא לעתים גם נפגע ראשון (ואז עוטרת את ראשו תחבושת מוכתמת). כיום, שרון המזדקן, כבר אינו רץ ראשון אלי קרב ואינו קורא "אחרי". לכל היותר, הוא קורא "קדימה", אך נשאר מאחור.

 

דפוס זה אינו חידוש בהתנהגותו של אריאל שרון. שנים רבות הוא קרא למתנחלים "קדימה", אך הוא לא עבר לגור בשטחים. אפילו, כשקנה, בכספי משלם המסים, בית במזרח ירושלים, הוא לא עבר להתגורר בו, והעדיף את חוותו רחבת הידיים. גם בשנתיים האחרונות, מאז נפתחה החקירה בענייני מימון הבחירות, הוא המשיך לקרוא "קדימה", ובעוד בניו רצים לפניו, הוא נשאר מאחור במקלט הבטוח, שהקים בטענה כי לא ידע דבר וכי קרא לכל מי שניהל את כספי מערכת הבחירות לנהוג על פי החוק.

אין פלא, כי, ייתכן שבלי דעת ומבלי להיות מודע ממש למשמעות של שמה של מפלגתו החדשה, הוא ביכר את השם "קדימה". גם כאן, הוא ישלח לפניו, אל קווי האש, את ההולכים עימו, והוא יישאר מאחור, במקום בטוח, לפחות עד הבחירות הבאות. ליותר מזה ולטווח ארוך יותר – הוא כנראה לא מתכנן. במקרה כזה, יימצאו עצמם כל ההולכים עם שרון, ללא רועה וללא משכוכית, וסופם להתפזר לכל רוח. כבר לא יהיה מי שיוביל אותם אחריו, ואפילו לא יהיה מישהו שיראה להם את הדרך קדימה.

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • חתול תעלול  ביום 25 בנובמבר 2005 בשעה 13:06

  כל זה עוד סביר, בהנחה ששרון לא מתכוון לירות בחייליו לכשירצו לשוב לאחור, כפי שעשו הקומיסרים בצבא האדום…

 • רפי להבי  ביום 28 בנובמבר 2005 בשעה 12:17

  היום התוודעתי לראשונה לאתר שלך. יישר כוח
  המאמר על שרון נראה ממש חריג ואינו מתכנס תחת המכנה המשותף של כל שאר המאמרים העוסקים באתיקה ובשחיתות
  אילו היה המאמר מתרכז בשחיתויות המשפחתיות, ניחא, אך הוא עוסק באופיו וסגנון הניהול של האיש.
  מיותר

 • מאיר גלבוע  ביום 3 בדצמבר 2005 בשעה 11:22

  רפי להבי היקר
  לא הבטחתי להיות חד ממדי ועל אף שחלק ניכר מהכתבות שלי מתמקדות בנושא השחיתות, לא כולן עוסקות בכך. כן כתבתי שבמסגרת אתר זה אשתדל לחשוף דברים נסתרים. הכתבה על המתנחלים ועל מפוני גוש קטיף, למשל, לא עסקה בשחיתות.
  הכתבה על הנטיה של אריאל שרון לחזור על דפוסי התנהגות קודמים מחד גיסא, ולהפוך מהולך בראש המחנה לזה השולח את הלוחמים קדימה, בעוד הוא נשאר מאחור, אמורה לעורר מחשבה נוספת, בין אם היא קשורה לשחיתות, שהתגלתה במשפחת שרון (והיא אכן קשורה, אם כי ברמז), ובין אם אינה קשורה לכך (לפחות כלפי חוץ).
  האם אתה סבור שאופי וסגנון ניהול אינם קשורים לשחיתות? האם סגנון ניהול, המאפשר לאנשים תחתיו לפעול בדרכים מושחתות, כשהוא רוחץ בניקיון כפיו בטענה ש"לא ידעתי מה הם עושים שם למטה", מעיד על טוהר מידות?
  ותודה על הברכה.
  שלך
  מאיר

%d בלוגרים אהבו את זה: