האם המשטרה צריכה לחזור לכתה א'?

כרגיל, אחרי פענוח עבירה חמורה, גם הפעם, עם מעצרו של רוצח הקשישות הסדרתי מהקריות, אצו רצו בכירי המשטרה ומפקד משטרת זבולון, להתראיין בפני כל אמצעי התקשורת, על ההישג המדהים. ואכן, מעצרו של רוצח סדרתי, המטיל חיתיתו על הבריות ועל קהילות שלוות ובעיקר על חסרי ישע, כמו קשישי הקריות, יכול להיחשב כהישג מדהים. זאת ועוד, בכירי המשטרה התפארו כי במעצרו של החשוד הם מנעו מקרי רצח נוספים.

אולם, כאדם שאוהב להרים את המסך ולהביט אל מאחורי המלים ואל מאחורי העובדות שהמשטרה הואילה לפרסם, הבחנתי במשהו מוזר. על פי השתלשלות האירועים, רק לאחר שהתרחש יותר מרצח אחד, חזרו החוקרים אל אחת מזירות העבירה, כלומר אל אחת מהדירות ששם נרצחה קשישה, ומצאו בה ראיה, הקושרת את החשוד לרצח, באופן חד משמעי. לפי כלי התקשורת, הייתה זו מחברת, שהרוצח, כנראה שכח בדירה, ושם היו רשומות העבירות אותן ביצע, וגם… קחו נשימה ארוכה… שמו של הרוצח, רשום בכתב ידו.

נשאלת השאלה – היכן חיפשו החוקרים עם ביקורם בדירה מיד אחרי הרצח? מדוע החיפוש היה כה רשלני וכה לא יסודי, עד כי המחברת הזו לא נמצאה מיד? מדוע היה צורך לבקר במקום פעם נוספת, וכל כך הרבה זמן אחרי הרצח, כדי למצוא את המחברת הזו?

ואם כך בעבירות חמורות, הנחקרות, בדרך כלל, על ידי חוקרים מנוסים המשרתים ביחידות מקצועיות, אין להתפלא שגם באזובי הקיר נפלה שלהבת. על כן, לא התפלאתי לקרוא באחד העיתונים ידיעה על אירוע דומה, אם כי בחקירה "רגילה". על פי הידיעה, התלונן מיליונר מהצפון שביתו נפרץ ונגנבה ממנו כספת על תכולתה – כסף ותכשיטים. רק אחרי שנעצרו הפורצים, הודו שפרצו אך הכחישו את גניבת הכספת, ביקרו החוקרים פעם נוספת בדירת המיליונר ו"גילו" שהכספת לא נגנבה ונמצאת במקומה.

אני, במקום המשטרה, לא הייתי שש לפרסם את המקרה, שכן, ברור שלו היו החוקרים עורכים בדיקה יסודית של הדירה, עם קבלת ההודעה על הפריצה, היו מגלים את הכספת.

מה הפלא שאנו קוראים בעיתון שראש אגף החקירות, משה מזרחי, מעיד בוועדת זיילר, לעניין פרשת יורם לוי ופריניאן, כי הוא לא ייחס חשיבות מיוחדת לתיק הרצח של בוחבוט, בו שוטר לשעבר מודה שביצע בשליחות של משפחת פשע ומוכן לשמש כעד מדינה?

ואכן, אין שום סיבה לייחס חשיבות לתיק הרצח הזה. הוא לא קשור לרוצח ולשודד המשרת במשטרה, הוא לא קשור לרצח שבוצע, על פי החשד, בשליחות של משפחת פשע, שהזמינו את הרצח ומימנו את הלוחצים על ההדק, הוא לא קשור לסכסוכים בעולם התחתון, שבדרך כלל מובילים למעשי רצח נוספים, הוא לא קשור לעבריינים המפעילים מועדוני הימורים בלתי חוקיים.

אך אם ראש אגף החקירות אינו מבחין בין רצח ובין רצח, מדוע לבוא בתלונות אל "החוקרים הפשוטים"?

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.
%d בלוגרים אהבו את זה: