קריאה פומבית להעניק זכויות של יורד חוזר לציפי לבני

האם ציפי לבני נחתה זה עתה מנסיעה ארוכה לחלל או למקום רחוק אחר? אולי פשוט קרה לה נס, כפי שקרה לאתונו של בלעם, שההוא שבשמיים פתח את פיה? אולי ביקרה סוף סוף אצל רופא אף, אוזן, גרון, שריפא את הפגיעה הקשה ממנה סבלה בחוש הריח שלה בשנים האחרונות? אחרת לא ניתן להבין את קריאתה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד אהוד ברק.

הקריאה של ציפי לבני ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד אהוד ברק בעקבות ממצאי מבקר המדינה בעניינו מעלה שאלות ותהיות רבות. העיקרית היא – היכן היא הייתה בעת שנוהלו חקירות בגין חשדות כבדים למעשי שחיתות חמורים נגד אריק שרון ונגד אהוד אולמרט?

אני לא אוהד של אהוד ברק. איני חושב שהוא טלית שכולה תכלת. אף איני יכול להצביע על הישגים רציניים שלו כראש ממשלה וכשר הביטחון. לכן, עניינה של רשימה זו אינה להגן עליו, ובכלל ברק הוא לא הנושא של הרשימה, אלא התתרנות (אובדן חוש הריח) של ציפי לבני.

לציפי לבני אין אמון מלא במבקר המדינה. אחרת לא ניתן להבין את קריאתה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד ברק, על אף שמבקר המדינה קבע שאין חשש לעבירה פלילית. מבקר המדינה אף קבע, לפחות בעניין העברת החברות של ברק לבנותיו, שהוא אף לא עבר על הכללים למניעת ניגוד עניינים של שרים, אלא שלא פעל ברוח הכללים. מילא, גם לי יש ביקורת קשה על מבקר המדינה וגם אני חושב שבחלק מדבריו ומקביעותיו יש להטיל ספק. אך גם בנושא מבקר המדינה לא אעסוק כאן.

אך, השאלה אינה אם ציפי לבני לא מקבלת את קביעותיו המשפטיות של מבקר המדינה וגם לא אם לציפי לבני מידע אחר, שלא היה בפני המבקר, לפיו היא דורשת פתיחה בחקירה פלילית. השאלה שאותה יש לשאול היא מדוע היא פתחה את פיה עתה ומה עשתה ברוב שנותיה בעשור האחרון, בעת שכיהנה כשרה בכירה בממשלות ישראל, בממשלה של אריק שרון ובממשלתו של אהוד אולמרט. אני לא זוכר (ואם למישהו יש אסמכתא המפריכה את הטיעון שלי – אשמח לקבלה) שציפי לבני התבטאה אי פעם בעניין מעשי השחיתות שיוחסו לאריק שרון. גם ביחס לשחיתויות שמיוחסות לאולמרט, התבטאויותיה היו מינוריות למדי, ועד כמה שזכור לי לא כוונו ישירות לאולמרט. לכל היותר היא אמרה משהו עקיף כגון: אדם צריך לשלם בכסאו אם ביצע עבירה. היא לא קראה לשרון ולא לאולמרט להתפטר מראשות הממשלה בעת החקירה, המשיכה לשרת אותם בנאמנות כשרה בכירה בממשלותיהם תוך שהיא סותמת את אפה מריח השחיתות שעלה ממעשיהם. גם בעניין אולמרט היא בעיקר המשיכה את הקו שהתחיל בו אהוד ברק.

יושרה של בני אדם בכלל ושל מנהיגים בפרט אינה נמדדת רק במעשיהם הם, אלא גם בהתייחסות שלהם למעשים של אחרים. בחוסר ההתייחסות של לבני לשחיתויות שיוחסו לשני ראשי הממשלה בה כיהנה, שהיו גם מנהיגי המפלגה שלה, היא נתנה לגיטימציה גם למעשיהם וגם להמשך אחיזתם בקרנות המזבח של כסא ראש הממשלה.

אולם, כמו אותו אדם שהיה כצמח במשך שנים רבות והתעורר פתאום לשמחת קרוביו, גם ציפי לבני התעוררה לשמחתנו הרבה, כאשר הביקורת מכוונת נגד מישהו שלא ממפלגתה. מישהו שביטא, לפחות כלפי חוץ, בוז כלפיה (זוכרים – "ציפורה", "מי יענה לצלצול הטלפון האדום בעת חירום" ועוד), מישהו שכנראה שלל ממנה את האפשרות להקים ממשלה, כי לא רצה להצטרף לממשלה בראשותה, ראוי לחקירה פלילית, גם אם לא היה במעשיו, לפחות לפי קביעת מבקר המדינה, חשד לעבירה פלילית, גם אם דופי היה גם היה.

התבטאותה של ציפי לבני מטילה דופי בעיקר בה עצמה.

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • דוד איתן  ביום 19 במאי 2011 בשעה 18:20

  מבלי להתייחס לטיב הצעת תקנון האתיקה לחברי הכנסת, ההתנגדויות הרבות של חברי הכנסת מקדימה לתקנון האתיקה, אומרות את הכל

 • חגית בק  ביום 19 במאי 2011 בשעה 20:49

  התתרנות שלה התבטאה גם בעובדה שהיא לא הביעה שום מחאה כנגד הצעת החוק של חברתה למפלגה ח"כ רונית תירוש שהעלתה הצעת חוק כנגד חקירת ראשי ממשלה מכהנים. אפשר היה לחשוב שעל ראש הגנב בוער הכובע.

 • דודו מגן  ביום 19 במאי 2011 בשעה 21:11

  שמע, ציפי לבני היא אכן חוצנית והיא הטפט של המושחתים, על מנת שיוכלו להמשיך לרדות בעם ישראל ולגנוב כמה שיותר.

  אני מקווה מאוד שינצח מצנע בראשות מפלגת העבודה ויביא סטנדרטים אחרים לפוליטיקה הישראלית.

 • מאיר היקר !
  חבל מאוד , שאתה הופך את האתר שלך לפוליטי . חבל מאוד שאתה מתבטא בקיצוניות כלפי ציפי ליבני ומעביר לפסים של בריאות לקויה ולא תקינה .מותר לפוליטיקאים לא לתקוף את חבריהם בממשלה ואו בקואליצה וזה ברור לכול . זה שהיא ביקשה בחינת נושא שנבדק על ידי מבר המדינה להיבדק גם על ישי היועץ המשפטי לממשלה הוא לא גנאי ולא שאינו מוסרי , היא פשוט הלכה ביחד עם חברה למפלגה חסון שהוא יו"ר הועדה לביקורת המדינה בכנסת שדרש כך והיא תמכה בו . והיות ועיסוקנו בשחיתות ציבורית כנושא בדיקה וכולם שווים בפני החוק ולכאורה יש עבירה פלילית כי יש כוונה פלילית במעשה שהוא של חשד הפרת אמונים ומרמה , אז מה האסון שהיא הביעה את דעתה שהוא יורה לפתוח בחקירה שנדע את האמת ושתהיה הרתעה לאחרים .
  אני לא רוצה להישמע פוליטי , אני לא עם קדימה וציפי ליבני והיא אישית מאוד הגונה וישרה . לצערי הרב מידיעות בשטח אני יודע שהיא חסרת אונים למעשי בוחריה , שחלקם בעלי הון ונמנים על הפשע המאורגן .
  אל תחפש צדיקים בפוליטיקה כי לא תמצא אותם .!
  שלך , יגאל אנקורי

  • meirgilboa  ביום 22 במאי 2011 בשעה 16:00

   האתר אינו פוליטי. אך מאחר שחלק מהרשימות עוסקות בשחיתות, וחלק ניכר מהמושחתים מצויים בתפקידים פוליטיים, חלק מהרשימות עוסק בפוליטיקאים. לכן, אף כי האתר אינו פוליטי, היו בו, יש בו ויהיו בו רשימות על פוליטיקאים מושחתים או כאלה שנותנים יד לשחיתות בצורה אקטיבית או פאסיבית, במעשה או בשתיקה.
   האם אתה מתכוון שכאשר אני כותב על שחיתות – אכתוב רק על "בוזגלו" שרימה מישהו במאות בודדות של שקלים?

 • מיכל  ביום 20 במאי 2011 בשעה 9:34

  מחפשת מנהיג חדש,שהכיסא לא יביא אותו לשיחיתות ומשוא פנים
  האם יש בנימצא,האם יש את התקווה? נימאס לי מכולם שחושבים או חוזרים לנסות את מזלם בהנהגת המדינה שלנו
  הייתי מבקשת למצוא מין הרצל שכזה חוזה המדינה בעידן המורכב שלנו

 • שלמה יונס  ביום 23 במאי 2011 בשעה 15:21

  אין צדיק בסדום.
  וכידוע הון ושלטון נועדו ללכת יחדיו ופולטיקה היא אחד מהעיסוקים
  העתיקים שמלווים אןתנו עד היום וגם בעד העיסוק במקצוע עתיק זה ישנו תשלום אתנן,כך שאין חדש תחת השמש ואולי ואולי באחרית הימים
  יהיה זה אחרת.

 • יחזקאל סיבק  ביום 2 ביוני 2011 בשעה 13:52

  ד"ר מאיר גלבוע – קראתי את מאמרך ואני מודה שלא לגמרי הבנתי – אז יש לך ביקורת על ציפי לבני – או קיי . מותר. הסגנון קצת בוטה ומזכיר טוקבקיסטים יותר ממאמר – אבל כנראה הרצון שלך לגונן על ברק הוא גדול . מכל מקום הרשימה נראית כמו נסיון לגונן על אהוד ברק ותו לא. אם אתה חושב שלא צריך לעשות דבר בענינו זכותך לטעון זאת (רצוי באופן מנומק) – אולם אז תטען זאת באופן ברור. בשורה התחתונה נראה שאתה מתחמק מהבעת עמדה ברורה בענין ברק ותחת זאת תוקף (בשירותו של ברק?) את יריביו הפוליטיים של ברק מקדימה.

  • meirgilboa  ביום 2 ביוני 2011 בשעה 15:41

   יחזקאל יקר
   באמת תודה שאתה מרשה לבקר את ציפי לבני. מדבריך, לא ניתן להבין כלל את עמדתך באשר להתנהגותה של לבני, אולי מפני שאתה מנסה לגונן עליה.
   לעניין ברק – אנא שוב וקרא את הרשימה. קודם כל, ציינתי במפורש שהיא אינה עוסקת בברק. שנית, כתבתי במפורש שקשה להצביע על הישגים מיוחדים שלו וכי הוא אינו טלית שכולה תכלת. איני רואה בדברי אפילו צל צילו של ניסיון לגונן על ברק. אם אתה רואה זאת כהגנה עליו – הבעיה אינה בכתוב.
   אך העיקר, אין שום צורך "לשמור על אובייקטיביות", בוודאי לא אובייקטיביות מלאכותית, בכך שכאשר מבקרים התנהגות של פוליטיקאי אחד, גם צריך לבקר פוליטיקאים אחרים. מותר וצריך לבקר כל פוליטיקאי (וגם כל אדם אחר) לפי מעשיו הוא ולא בהשוואה לאחרים.
   אני משתדל להעלות בבלוג זה נושאים שלא מועלים במקומות אחרים ובעיקר לא בנושא שדשים בהם עד דק בכלי התקשורת. לכן, לא ראיתי לנכון להצטרף לעליהום על ברק של כלי תקשורת רבים, גם אם זה מגיע לו.
   הייתי שמח לו תטען באופן מנומק אם הביקורת שלי על לבני מוצדקת או לא ולא על משהו שלא כתבתי.

 • דונלד לי  ביום 21 ביוני 2011 בשעה 10:43

  מפלגתה של ציפי לבני אינה מפלגתי ודרכה אינה דרכי. בבא יום הבחירות לא אצביע עבור מפלגתה. אלא, שלזכותה יש להזכיר כי גם בעת שהיתה בקואליציה (ועכשו קַל-וָחֹמֶר), לא דבק בה שום רבב אישי, ונקיון כפיה לא עלה מעולם לדיון. זה בודאי מקנה לה יחס של כבוד, וכפי שאמרנו, לא בהכרח הזדהות פוליטית. הטענה העקרית שיש לי כלפיה היא חסר-הלוחמנות שלה כלפי הקואליציה הקלוקלת והרת-האסון של נתניהו-ברק-ישי. מותר לדרש ממנה שתעשה יותר מכפי שהיא עושה. אין היא אדם פרטי והיא כן חיבת דו"ח לצבור על מעשיה ומחדליה. בבא יום-הדין, היא עתידה להשאל – מדוע נרדמת בשמירה, על מה חלמת?!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: